Українські літаки "Мрія" та "Антей" стали найпопулярнішими в світі.
Про це йдеться в
Прихильники авіації у 2016 році з допомогою спеціальних авіасайтів найчастіше відслідковували саме перельоти українських гігантів.
Минулого року Ан-22 знову здивував – він приземлився на ґрунтовому аеродромі в республіці Малі.
Віктор Гончаров зумів посадити лайнер на коротку та нерівну злітно-посадкову смугу. Ситуацію ускладнювала й відсутність посадкових систем – аеродром складно було помітити на тлі пустелі без жодних позначок.
Європейські перевізники відмовлялися сідати на це летовище після того, як побили ґвинти та отримали інші пошкодження. Тому український "Антей" став головним постачальником вантажів для тамтешньої місії ООН.
"Французи та німці відмовилися сідати на цю смугу. Вони сказали: є суперлітак Ан-22, це – для нього", - зазначив інженер Микола Шеїн.
На держпідприємстві "Антонов" наголоси, що взятися за відновлення найбільшого у світі турбоґвинтового літака вирішили кілька років тому – і не прогадали.
Саме для таких рейсів, як у малійську пустелю, і потрібен "Антей". Літак не потребує ідеально рівних поверхонь, як більшість західних літаків – українець може сісти і в полі, аби тільки була кілометрова смуга та досвідчений екіпаж.
Саме тому Ан-22 називають справжнім "повітряним позашляховиком".
Інформаційний портал "Знай.ua"